عمل پلاستیک (زیبایی) صورت

یکی از رایج ترین عمل های زیبایی، عمل زیبایی صورت است. افراد از عمل های زیبایی استفاده می کنند تا فرم قسمت هایی از صورتشان را که دوست ندارند تغییر دهند. کمال گرایی را شاید بتوان بارزترین ویژگی اغلب افراد دانست. با پیشرفت تکنولوژی و دانش علم پزشکی در زمینه عمل های زیبایی در حال حاضر راه¬های رسیدن به زیبایی راحت تر شده است. در صورتی که شما نیز تصمیم دارید تا در آینده عمل زیبایی انجام دهید در ادامه با ما همراه باشید تا با چند نوع از عمل های زیبایی رایج آشنا شویم.

 

• رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی)


عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی به منظور تغییر فرم بینی و حفظ عملکرد طبیعی آن صورت می گیرد. رینوپلاستی از دو واژه؛ رینو به معنای بینی و پلاستی به معنای تغییر فرم، تشکیل شده است. این نوع جراحی کمترین خطر و عارضه را برای فرد به دنبال خواهد داشت. بینی هایی با برآمدگی غیرعادی، بینی با پره های باز، نوک کج و یا گوشتی در بینی و … از نمونه هایی است که می توان با رینوپلاستی برطرف کرد. جالب است بدانید عمل زیبایی بینی بیشترین تقاضا را در کشورمان دارد. برای انجام این عمل بهتر است به یک متخصص حلق و بینی حاذق مراجعه کنید.

• منتوپلاستی (جراحی زیبایی چانه)

از جمله قسمت های صورت که جلوه خاصی در ایجاد هماهنگی بین دیگر اجزا دارد، چانه است. در صورتی که چانه شما کوتاه و یا بلندتر از معمول باشد علاوه بر تاثیرات منفی که در صورتتان دارد، باعث می شود تا بینی شما نیز جلوه خوبی نداشته باشد. عمل منتوپلاستی ، بهترین راه برای رفع کوتاهی و یا برآمدگی بیش از اندازه چانه می باشد.

• اتوپلاستی (جراحی زیبایی گوش)

انوپلاستی، جراحی زیبایی گوش می باشد که به وسیله آن حالت و اندازه گوش را تغییر می دهند. اغلب در مواردی که سایز گوش بسیار بزرگ است و یا برجسته و بیرون زده می باشد به کمک عمل پلاستیک می توان آن را برطرف کرد. اتوپلاستی با رفع مشکلات ظاهری گوش موجب افزایش اعتماد بنفس در افراد می شود. از جمله انواع اختلالات در گوش می توان؛ گوش کاگوت، گوش آویخته، گوش پیچکی، گوش ویلدرموت، گوش استال، گوش میکروشی، شکاف لاله گوش و … را نام برد. اتوپلاستی در دو مرحله بیهوشی و برش جراحی صورت می پذیرد.

• بلفاروپلاستی (جراحی زیبایی پلک)

چشم یکی از مهمترین اجزای صورت است که به راحتی حالات مختلف شما را اعم از شادی، ناراحتی، کسلی و … را به مخاطب منتقل می کند. با افزایش سن ممکن است در اطراف چشمتان چروک دیده شود یا دچار افتادگی پلک شوید. بلفاروپلاستی یک نوع عمل زیبایی پلک است که با حذف چربی، پوست و عضلات اضافی در قسمت پلک تغییرات قبل توجهی در صورت شما ایجاد می کند. عمل زیبایی پلک و ابرو در جوان سازی چهره شما تاثیر زیادی دارند.

 

• تزریق بوتاکس، ژل و چربی

بوتاکس یک نوع عمل زیبایی می باشد که برای رفع چین و چروک صورت و یا افزایش حجم قسمت های مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرد. بوتاکس نام اختصاری سم بوتولیسم می باشد که مقدار کمی از آن می تواند فعالیت یک ماهیچه را کاهش دهد. با تزریق ژل و بوتاکس چروک صورت پر شده و چهره شما شاداب و جوانتر به نظر می رسد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *